خرید دستگاه جوجه کشی از گروه تخصص طیور گندم

مروزه با توجه به رشد بی رویه جمعیت روش طبیعی جوجه آوری دیگر پاسخگوی نیاز جمعیت نمی باشد به همین دلیل ورود دستگاه جوجه کشی در صنعت پرورش طیور گامی مهم در تولید جوجه بود. این دستگاه جوجه کشی در واقع جانشین پرنده ماده می باشد و شرایطی را فراهم می کند که تخم به جوجه تبدیل شود.

دستگاه جوجه کشی دستگاهی است که نقش پرنده ماده را در تبدیل تخم به جوجه به صورت کاملا مصنوعی انجام می دهد. امروزه با توجه به رشد بی رویه جمعیت و نیاز بیشتر، فرایند طبیعی جوجه کشی نیاز را رفع نمی کند به همین دلیل با آمدن دستگاه جوجه کشی و روش مصنوعی بسیار به رفع این مشکل و تامین نیازها کمک شده است. باید به این نکته نیز توجه داشت که دستگاه جوجه کشی فقط برای تخم مرغ نمی باشد و تخم هر پرنده ای از قناری گرفته تا شترمرغ می تواند در این دستگاه جوجه کشی قرار گیرد و شرایط مناسب مهیا شود تا به جوجه تبدیل شود. برای هر پرنده میزان دما، رطوبت و تهویه و ... متفاوت است که در دستگاه با توجه به شرایط هر پرنده این موارد در نظر گرفته می شود و دستگاه با این شرایط تنظیم می شود.

پرنده ها زمانی که کرچ می شوند و بر روی تخم ها می خوابند به صورت غریزی یک سری کارها را انجام می دهند از جمله اینکه با منقار خود تخم ها را در زیر خود جابجا می کنند که حرارت به صورت یکسان به همه تخم ها برسد و شرایط دمایی، رطوبت و اکسیژن رسانی مناسبی را به وجود می آورند امروزه بسیاری از شرکت ها با استفاده از طبیعت پرندگان به دنبال تولید دستگاه هایی هستند که شرایط را شبیه سازی کنند که رطوبت، تهویه و درجه حرارت مناسبی داشته باشد و تخم های نطفه دار در این دستگاه ها به جوجه تبدیل شوند.

آزمایشات زیادی بر روی پرندگان های کرچ صورت گرفته از دمای بدن خود پرنده و مقدار دمایی که برای تخم های نطفه دار فراهم می کند تا مقدار تهویه و رطوبت لازم برای تخم ها که بعدا با نتایج به دست آمده دستگاهی را شبیه سازی می کنند که این شرایط را داشته باشند. شرکت های مختلفی در ایران از جمله شرکت بلدرچین دماوند، فروشگاه دستگاه جوجه کشی اسکندری و .... شرکت های معتبر کشور در جهت تولید دستگاه جوجه کشی می باشند این شرکت ها از مواد با کیفیت در ساخت این دستگاه استفاده می کنند به گونه ای که دستگاه بالاترین استاندارد را از نظر دما، تهویه، رطوبت و جنس مواد به کار رفته در دستگاه داشته باشد. در واقع دستگاه جوجه کشی ابزار بسیار مهمی در پرورش طیور می باشد که ابعاد و ظرفیت های متفاوتی دارد. امروزه جوجه کشی با تخم های نطفه دار بسیاری از پرنده ها به یکی از راه های منبع درآمد در صنعت پرورش طیور تبدیل شده است و امروزه به این دلیل افراد بسیار زیادی گرایش به این زمینه پیدا کرده اند.

در خرید دستگاه جوجه کشی باید به یکسری نکات توجه کافی داشت از جمله اینکه شانه های جوجه کشی حتما باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. دستگاه جوجه کشی براساس ظرفیتی که دارند به انواع مختلفی تبدیل می شوند و ممکن است از چند عدد تا چند صد و حتی بیشتر تخم را در خود جای دهند که براساس ظرفیت به سه گروه تقسیم می شوند که عبارتند از دستگاه جوجه کشی مینی یا خانگی که بیشتر برای کسب و کار های کوچک و خانگی از آن استفاده می شود و ظرفیت آن کمتر از 150 تخم می باشد. دستگاه جوجه کشی مدیوم یا صنعتی می باشد که برای جوجه کشی در مرغداری ها و در صنایع کوچکتری برای پرورش دهندگان پرندگان استفاده می کنند و ظرفیت بین 150 تا 2000 تخم را دارند و گروه دیگر دستگاه جوجه کشی صنعتی می باشد که ظرفیت بسیار زیادی دارد بیش از 2000 تخم را در خود جای می دهد و در صنایع بزرگ جهت تامین نیاز در سطح استان، منطقه و حتی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

گروه تخصص طیور گندم و عرضه بهترین دستگاه های جوجه کشی

از مهمترین مراحل در جوجه کشی چرخش منظم تخم ها می باشد باید تخم پیوسته بچرخد تا نطفه داخل تخم همزمان بچرخد در غیر این صورت نطفه به پوسته داخلی تخم می چسپد و از رشد باز می ماند و مرغ ها و پرندگان با منقار خود تخم ها را در زیر خود جابجا می کنند و این دستگاه ها باید موتوری داشته باشند که چرخش را به صورت آهسته انجام دهد زیرا چرخش ناگهانی و تند سبب شوک وارد شدن به نطفه می باشد. برخی افراد سودجو با پیشنهاد قیمت پایین تر در فروش یک سری دستگاه ها سعی در اغفال مردم دارند و دستگاه های با کیفیت پایین و بدون استاندارد در اختیار خریداران قرار می دهند به همین دلیل برای خرید این دستگاه ها باید دقت کافی داشت که از شرکت های معتبر این دستگاه خریداری شود که از اطمینان کافی برخوردار است. مهم ترین نکات در هنگام انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب که باید در نظر گرفت این است که چون سالیان سال قرار است از این دستگاه استفاده شود بهتر است دستگاهی انتخاب شود که بدنه از مواد با کیفیت ساخته شود و به مرور کیفیت خود را از دست ندهد. فلزات به کار رفته در این دستگاه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و از جنس استیل و آلومینیوم باشد زیرا به علت وجود رطوبت بالا باید قطعاتی انتخاب شود که زنگ نزنند. ویژگی مهم دیگر در مورد شانه جوجه کشی می باشد و باید به گونه ای باشد که شانه در دستگاه بتواند به راحتی چرخش 360 درجه را در دستگاه داشته باشد زیرا چرخش در فرایند جوجه کشی بسیار حائز اهمیت می باشد. امروزه دستگاه های جوجه کشی دیجیتال روانه بازار شده اند که کارایی بسیار بالایی دارد.

سنسورهای دستگاه باید بسیار حساس باشند تا کوچکترین تغییرات دما و رطوبت را به خوبی نشان دهد. با استفاده از دستگاه جوجه کشی در هر زمان می توان تعداد بیشتری جوجه تولید کرد ولی به روش طبیعی هر پرنده فقط تعداد محدودی تخم به جوجه تبدیل می شود و با استفاده از این دستگاه دیگر نیاز به مرغ کرچ نیست و عمل جوجه کشی می تواند در هر فصلی از سال به راحتی صورت بگیرد. با توجه به سود بالای استفاده از این دستگاه امروزه بسیاری از افراد به این کارها روی آورده اند و با خرید این دستگاه به سود خوبی دست پیدا کرده اند.
https://gandomcompany.com/product-category/incubator/